Butelka na wodę z filtrem – wady i zalety produktu

Dbając o środowisko większość z nas, rezygnuje z zakupu wody w plastikowych butelkach na rzecz butelek lub dzbanków filtrujących wodę z kranu. Jest to zachowanie ograniczające produkcję plastiku i działanie ekologiczne. Jednak, w jaki sposób działają butelki filtrujące i czym się kierować przy zakupie?

Butelka na wodę z filtrem – jak ona działa?

W przypadku butelki na wodę jej konstrukcja jest bardzo prosta, gdyż w środku butelki znajduje się wymienny węglowy filtr, który jest bezpośrednio odpowiedzialny za filtrację oraz oczyszczanie wody. Nie wszyscy wiedzą, że moment filtracji zachodzi dokładnie w momencie jej picia. Filtr znajduje się zaraz przy ustniku, inaczej niż w przypadku filtrujących dzbanków, gdzie filtracja odbywa się przed wypiciem wody. Zatem, jak dokładnie działa taki filtr węgłowy i dlaczego prawidłowe oczyszczenie wody jest takie ważne. Do zalet filtra węglowego zaliczamy:

  • redukowanie znajdującego się w wodzie chloru, co głównie wpływ na jej posmak,
  • zatrzymywanie zanieczyszczeń, które znajdują się w wodzie. W wodzie z kranu znajdują się liczne zanieczyszczenia takie, jak: rdza pochodząca z instalacji wodociągowej, drobinki osadu i piasek oraz inne zanieczyszczenia, które zostają zatrzymane przez filtr,
  • usuwanie nieprzyjemnego zapachu, który może być silnie odczuwany w niektórych rejonach,
  • redukowanie twardości wody, co wpływa na jej zakamienianie. Dzięki procesowi filtracji zyskujemy pewność, że woda, którą pijemy, jest smaczna, zdrowa i w pełni bezpieczna dla naszego organizmu.

Butelka na wodę z filtrem – jakie są jej wady i zalety?

Butelka filtrująca jest doskonałym sposobem, aby pić zdrową wodę oraz wyeliminowanie produkcji opakowań plastikowych. Butelka z filtrem nie jest wyjątkiem i jak każdy produkt ma swoje wady i zalety.

Zalety butelki z filtrem węglowym

Jest bardzo oszczędnym produktem, gdyż generuje sporą oszczędność. Jest to rozwiązanie ekologiczne, gdyż jeden zakupiony filtr pozwala na przefiltrowanie i oczyszczenie około 300 litrów wody. Butelka na wodę wykorzystuje rozwiązania, które pozwalają na ograniczenie odpadów plastikowych i chronią naszą planetę przed morzem plastiku. Dodatkową zaletą jest fakt, że wymieniamy jedynie filtr, a butelka pozostaje nadal ta sama. Zaletą jest fakt, że jako konsumenci mamy dostęp do bogatej oferty butelek filtrujących, które możemy dostosować do swoich możliwości i preferencji.

Butelka z filtrem – wady

Butelka nie ma zbyt wielu wad, są to czynniki, które rozważamy przy kupnie produktu. Dla niektórych z nas może być dosyć drogi, jednak pamiętajmy, że jest to butelka wielorazowego użytku i warto zapłacić więcej, aby nam dłużej służyła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.