Czy picie wody zasadowej jest zdrowe dla naszego organizmu?

Jesteśmy pokoleniem bardzo świadomym, które coraz chętnie wraca do starych sprawdzonych zdrowotnych sposobów. Sięgamy do medycyny ludowej, która leczyła z poszanowaniem zasad natury. Szukamy sposobów, aby utrzymać nasze ciała w najlepszym zdrowiu, jak najdłużej. Niedawno pojawił się pogląd, że woda zasadowa jest odpowiednia dla naszego organizmu i harmonizuje gospodarkę kwasowo-zasadową w ciele, czy to prawda?

Woda zasadowa – czym jest?

Warto podkreślić, że nie ma żadnych naukowych badań, które mogłyby w sposób jednoznaczny potwierdzić wpływ wody zasadowej na nasz organizm. Jednak warto samemu się przekonać, jak działają na nas cząsteczki tej wody. Woda zjonizowana, bo tak inaczej możemy mówić na wodę zasadową, ma wyższe pH niż standardowa woda, tym samym przyjmuje jej zasadowy charakter. Przyglądając się naszej diecie i tempu życia, możemy stwierdzić, że przetworzone jedzenie, permanentny stres, zanieczyszczenia i inne negatywne czynniki zewnętrzne, zakwaszają nasz organizm. Taki zakwaszony organizm jest bardziej podatny na rozwój chorób, czy wolnych rodników, które bezpośrednio prowadzą do pojawienia się chorób nowotworowych. Aby utrzymać naszą gospodarkę kwasowo-zasadową w pełnej harmonii i zdrowiu warto pić wodę zasadową.
Wszystko to i wiele więcej na temat wody zasadowej przeczytasz tutaj: https://www.mocsokow.pl/blog/zasadowa-woda-zjonizowana-z-aquatora-n94 – tylko sprawdzone i wiarygodne informacje.

Woda zjonizowana – jak to zrobić?

Wystarczy zakupić jonizator wody, który w naturalny sposób zamienia cząsteczki i nadają wodzie zasadowy charakter. Taka woda zjonizowana dodatkowo jest bardzo smaczna i zawiera wiele składników mineralnych, które nie występują w wodzie mineralnej, czy wodzie z kranu. Jest to dodatkowo źródło nawodnienia, które dużo lepiej niż zwykła woda dostarcza potrzebnych minerałów do naszego organizmu, a dzięki strukturze wody, one lepiej się wchłaniają, dostając się szybciej do każdej komórki.

Dla kogo woda zjonizowana?

Każdy, kto dba o swoje zdrowie, powinien spróbować wody zjonizowanej. Jednak jest ona zalecana osobą aktywnym, które na co dzień korzystają ze wzmożonej aktywności fizycznej. Po wzmożonym treningu woda zasadowa dostarczy odpowiedniego nawodnienia, które utraciliśmy wraz z potem. Jest to bardzo ważne, aby utrzymać naszą gospodarkę wodną w odpowiedniej kondycji. Osoby, które dużo pracują i są narażone na permanentny stres. Woda zjonizowana dostarczy odpowiedniej ilości zasad, aby nie zaburzyć gospodarki kwasowo-zasadowej, jest to bardzo istotne szczególnie w dobie chorób cywilizacyjnych, które lubią rozwijać się w środowisku pełnym kwasów takiej jak nowotwory, choroby wieńcowe, czy nadciśnienie tętnicze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.