Dlaczego cierpimy na bezsenność?

Zaburzenia spokojnego snu to choroba cywilizacyjna. Cierpi na nią nawet 40% ludzi na całym świecie. Przyczyny bezsenności są różne. Najczęściej to codzienny stres nie daje nam zasnąć. Liczy się również styl życia. Naukowcy uważają, że na bezsenność wpływ na korzystanie z urządzeń elektrycznych, które promieniują – to między innymi komputery i telefony komórkowe. Bezwzględnie, wpływ na problemy z zaśnięciem ma także nasza codzienna dieta orz choroby, z jakimi się zmagamy.

Okazuje się również, że wpływ na nasz sen ma łóżko, materac a nawet miejsce, w którym część wypoczynkowa jest ustawiona w domu. Spać nie pozwalają nam też czynniki niezależne zupełnie od nas. Głośny sąsiad, latające komary, roboty drogowe tuż pod naszym balkonem, głośne przejazd samochodów czy chrapanie męża. Pamiętajmy, że spanie nie oznacza wyspania i jeśli tylko jakiś czynnik zaburza nasz wypoczynek, absolutnie nie możemy mówić o odpowiednim odprężeniu w nocy.

Większość czynników można zniwelować, ale najpierw trzeba określić przyczynę bezsenności. Jeśli partner chrapie, znajdź dla niego klinikę, która go z tego wyleczy – można wpisać w wyszukiwarkę hasło typu „leczenie chrapania warszawa” i po problemie. Przed spaniem zawsze dobrze wywietrz mieszkanie, zwróć uwagę na materac i poduszkę, bo może to te czynniki nie pozwalają spać. Jeśli cierpisz na jakąś dolegliwość, na przykład refluks czy przewlekłe migreny, to w pierwszej kolejności warto wybrać się do lekarza specjalisty.

    • krakow, 10 listopada 2017, 03:23

    Odpowiedz

    te problemy to opisane to pikus co tak naprawde nie spac pare dni ani minuty to jest bezsennosc ale to trzeba przezyc pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.