Jak poradzić sobie z nadwrażliwością zębów?

Jedną z dolegliwości, która skutecznie obniża jakość codziennego życia, jest nadwrażliwość zębów. W sposób znaczący utrudnia ona przyjmowanie pokarmów i napojów – zarówno tych ciepłych, jak i zimnych.

Towarzyszy jej przenikliwy ból. Co prawda trwa on krótko, jednak jest na tyle intensywny, by powodować poważny problem. Warto w tym miejscu podkreślić, że mowa o przypadłości, którą można leczyć. Zarówno w gabinecie stomatologicznym, jak i w domu.

Produkty na nadwrażliwość zębów

 

Na pewno warto zainteresować się specjalnymi preparatami, które przygotowywane są właśnie po to, aby ograniczyć sytuacje, w których ciepłe lub zimne produkty powodują ból. Dostarcza je na rynek między innymi firma Duraphat. Sporą popularnością cieszą się zwłaszcza lakiery, których działanie polega na zamykaniu kanalików zębinowych. Po stronie ich zalet należy zapisać wysoką skuteczność działania oraz łatwą aplikację. Wiele z nich wyróżnia się także przyjemnym smakiem.

Gdzie zdobyć takie żele? Dobrym miejscem okaże się nie tylko apteka, ale też dobry sklep stomatologiczny. Zakupić w nim można także różnego rodzaju pasty do zębów, które także prowadzą do znacznego złagodzenia tej jakże męczącej dolegliwości.

Co jednak robić w sytuacji, gdy tego typu metody nie przynoszą pożądanych efektów, a ból nadal powraca. Wtedy konieczna okaże się wizyta u dentysty. Specjalista najpierw zapozna się z problemem, a następnie, na podstawie badania, dobierze optymalne metody leczenia. Będzie on w stanie także zaproponować inne, równie skuteczne metody walki z nadwrażliwością.

Wszelkie produkty proponowane przez sklep dentystyczny są warte rozważenia. Zwłaszcza wówczas, gdy omawiana przypadłość utrudnia przyjmowanie napojów i pokarmów. Pod żadnym pozorem nie należy jej bagatelizować. Może to bowiem doprowadzić wyłącznie do jej pogłębienia, co z kolei będzie wiązać się z jeszcze większym i częstszym bólem. Podjęcie działania odpowiednio wcześnie pozwoli w znacznie krótszym czasie powrócić do pełnej sprawności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.