Jak wykryć choroby siatkówki oka?

Choroby siatkówki oka to najczęściej diagnozowane, jeśli weźmiemy pod uwagę schorzenia, które rozpoznawane są u okulisty. Nie można ich w żadnym przypadku bagatelizować, bo to najważniejsza część oka. Dzięki światłoczułym komórkom, jakie zawiera, po prostu widzimy.

Schorzenia, jakie wiążą się z siatkówką oka dają dokuczliwe objawy, które to właśnie kierują nas do specjalistycznych gabinetów. Oko boli, łzawi lub jest nazbyt przesuszone. Zauważa się problemy z widzeniem, powieki stają się zaczerwienione.

Chorobę można zwalczyć, jeśli tylko zostanie rozpoznana w początkowym stadium choroby. Pacjent, który zaobserwował pierwsze symptomy, powinien niezwłocznie udać się do okulisty celem badań. Podstawowym jest badanie oct. Warszawa dysponuje sporą liczbą placówek, w której jest ono wykonywane.

Badanie to jest w pełni nieinwazyjne i bezbolesne. Przebiega w pozycji siedzącej pacjenta. W pierwszej kolejności zakrapla się oczy pacjenta a potem przykłada on głowę do specjalnego sprzętu, brodę opierając na podstawce. Dzięki temu oko znajduje się tuż przy soczewce badającej – przypomina nieco wizjer w drzwiach. Samo badanie trwa kilka-kilkanaście minut a jego wyniki są przedstawiane natychmiast.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.