Jak zwalczyć cellulit?

Czy wiesz, że z cellulitem zmaga się nawet 90% kobiet, które ukończyły 25 rok życia? Do dzisiaj specjaliści nie są w stanie potwierdzić jednej przyczyny powstawania tzw. pomarańczowej skórki, która szpeci ciało. Wiadomo na pewno, że wpływ na występowaniu cellulitu ma bierny tryb życia, nieodpowiednia dieta, otyłość, ale też tendencje dziedziczone czy zaburzenia gospodarki hormonalnej.

Sam cellulit jest defektem tkanki łącznej i nierównomiernego rozkładania się tkanki tłuszczowej, które z kolei prowadzą do zakłóceń przepływu limfy i krwi. I chociaż nie jest przypadłością, która zagraża zdrowiu, to z całą pewnością przyczynia się do powstawania ogromnego dyskomfortu. W większości przypadków jest przyczyną sporych kompleksów, ponieważ cellulit wpływa negatywnie na atrakcyjność wyglądu zewnętrznego. Na szczęście są dzisiaj skuteczne sposoby na to, by pomarańczową skórkę likwidować. Jedną z metod jest fala akustyczna Storz Medical.

Co to jest fala akustyczna Storz Medical?

Renomowane kliniki oferują dzisiaj zabiegi z wykorzystaniem Storz Medical. To urządzenie, dzięki któremu emitowana jest fala akustyczna. Ta stymuluje mechanicznie tkanki, dzięki czemu błony komórkowe wykazują większą przepuszczalność, co przyczynia się do uwolnienia z wnętrza komórek wolnych kwasów tłuszczowych, jak również glicerolu.
Procesy, które zostają uruchomione przez fale akustyczne, emitowane przez urządzenie Storz Medical, powodują poprawę mikrocyrkulację oraz przyśpieszają metabolizm komórkowy. Fale akustyczne eliminują złogi tkanki tłuszczowej, a to wszystko dlatego, że udrażniany zostaje system limfatyczny. Fale prowadzą też do wzmożonej produkcji elastyny i kolagenu, które wpływają na napięcie i ujędrnienie tkanki skórnej.

Więcej informacji: http://www.spireclinic.pl/

Zabiegi Storz Medical

Co ciekawe, urządzanie Storz Medical, które emituje fale akustyczne, może być w pełni bezpiecznie stosowane na wszystkich wybranych partiach ciała, które oszpecone zostały cellulitem. Najczęściej są to pośladki, uda, oraz brzuch, czyli miejsca, w jakich tkanka tłuszczowa gromadzi się w nadmiarze.
Aby uzyskać jak najlepsze efekty, zabiegi z falami akustycznymi należy przeprowadzać co najmniej kilka razy, w seriach i odstępach czasu, o których decyduje lekarz. Wiele zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta oraz stadium zaawansowania cellulitu oraz części ciała, z jakiej ten ma być eliminowany.
Prawidłowo wykonywany zabieg z zastosowaniem Storz Medical zakłada wykorzystanie specjalnego żelu kontaktowego, który nakłada się na część ciała, która ma być poddana falom akustycznym. Dzięki niemu ten może z łatwością przeniknąć w głąb skóry i dotrzeć aż do tkanki tłuszczowej, rozbijając ją na drobne cząsteczki i przyśpieszając proces jej wydalania z organizmu.
Przed wykonaniem zabiegu Storz Medical konieczna jest konsultacja ze specjalistą, który nie tylko opisze cały przebieg likwidowania cellulitu, ale także wykluczy ewentualne przeciwwskazania. Do takich zaliczyć można choroby nowotworowe, ciążę, okres karmienia piersią czy podrażnienie skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.