Kosmetyki dla cery wrażliwej

Cera wrażliwa jest podatna na częste uszkodzenia. To jeden z najtrudniejszych typów skóry, patrząc na sposoby jej pielęgnacji. Wszystko dlatego, że cera ta odczuwa nadmiernie działanie czynników zewnętrznych. Bardzo często jest alergiczna, co objawia się zaczerwienieniem, obrzękiem, suchością, łuszczeniem. Osoby o cerze wrażliwej narzekają na częste odczuwanie świądu i pieczenia, mają niezwykle duży problem z doborem właściwych kosmetyków.
No właśnie, jakie więc środki kosmetyczne warto stosować w przypadku cery wrażliwej? Na pewno powinien je zalecać medyk. Do mycia powinno używać się delikatnych, bezalkoholowych płynów micelarnych, raz w tygodniu warto zrobić pelling. Idealne są też kremy na dzień z serii dr organic. Kosmetyki te zawierają tylko naturalne, roślinne składniki, są antyuczuleniowe. Na noc należy dobrać kremy, które będą regenerować skórę, mogą to być iwostin capillin albo inne o podobnym składzie.
Pamiętamy, że na skórę wrażliwą niekorzystnie wpływać będzie wiele czynników, nie tylko brak odpowiedniej higieny i pielęgnacji. Na pewno źle wpływa nieodpowiednia dieta, mróz, nadmierne działanie promieni słonecznych, pocieranie skóry twarzy czy pot. Skóra stanie się podrażniona w okresie wzmożonego stresu oraz niewyregulowanej gospodarki hormonalnej.
W każdym przypadku warto współpracować z dermatologiem, który zaleci odpowiednie kosmetyki. Część z nich nie będzie na receptę i można je tanio zamówić w aptekach online – wystarczy poszukać pod hasłem „apteka internetowa warszawa”. Chociaż cera wrażliwa przysparza ogrom problemów to można je zniwelować, jeśli tylko o skórę zadbamy.

    • cocosanka, 20 października 2017, 21:09

    Odpowiedz

    Fajnie się czyta]. Zapraszam też na mojego bloga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.