Kosmetyki do pielęgnacji stóp

Skora stóp jest delikatna i wrażliwa, do tego podatna na częste uszkodzenia. To właśnie ta część ciała utrzymuje cały ciężar i jest wykorzystywana w ciągu aktywności fizycznej. Nieodpowiednie obuwie i brak pielęgnacji mogą sprawić, że skóra pięt stanie się szorstka, zgrubiała i popękana. To właśnie na stopach powstają liczne odciski i pęcherze, skórę dotykają rozmaite choroby, na przykład grzybica. Warto więc zadbać o to, by pozostała nienaruszona i nie sprawiała dyskomfortu podczas codziennego funkcjonowania.
Do codziennej pielęgnacji stóp dedykowane są specjalne kosmetyki. Można je nabyć w drogeriach, aptekach stacjonarnych i tych w sieci – wyszukamy je z łatwością po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła typu „apteka online warszawa”. Należy zwracać szczególną uwagę na środki, które w swoim składzie zawierają zmiękczający aloes, nawilżająca allantoinę oraz parafinę. Dobre są też kosmetyki gehwol z mocznikiem i antybakteryjnymi utleniaczami. To one delikatnie złuszczą martwy naskórek i przywrócą skórze odpowiednie działanie gospodarki hydro-lipidowej. Świetnie sprawdzą się też środki caudalie. Kosmetyki tej marki mają kremową konsystencję, która tworzy barierę ochronną poprzez tłustą warstwę. Balsamy te zawierają między innymi olej z pestek winogron, które posiadają szereg wartości odżywczych.
Warto pamiętać, że kosmetyki do stóp należ stosować każdego dnia, bez względu na porę roku. Latem skóra może stać się przesuszona przez nadmierne działanie promieni słonecznych, zimą niekorzystnie wpływa mróz i ciężkie obuwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.