Objawy – stan zapalny pochwy

stan zapalny pochwyAż 90% zakażeń pochwy to wynik działania drobnoustrojów. Ginekolodzy diagnozują głównie stan zapalny pochwy o charakterze bakteryjnym, wirusowym bądź te, które wywołane są grzybami oraz rzęsistkiem.

Jak leczyć pieczenie pochwy.

Jedno jest pewne, wszelkie infekcje intymne należy bezwzględnie leczyć, ponieważ bagatelizowane, mogą szybko przenieść się na inne ograny kobiecego ciała. Niestety, stan zapalny pochwy jest rozpoznawany najczęściej już w fazie wyraźnie zaawansowanej a wszystko przez wstyd kobiet – to fakt, że wizyta u ginekologa może być krępująca natomiast jest konieczna, by cieszyć się pełnym zdrowiem I komfortem, również sfer intymnych.

Infekcje intymne i ich objawy.

Objawy infekcji pochwy mogą być różne. Kobiety bardzo często uskarżają się na pieczenie pochwy czy świąd. Zdarza się, że na bieliźnie widoczne jest plamienie bądź upławy, w skrajnych przypadkach może też dochodzić do plamienia. Pamiętajmy również, że swędzenie okolic intymnych to i tak jeden z łagodniejszych objawów, bo dużo gorszy jest ostry ból brzucha, który występuje równie czeto. Ból może zresztą wystąpić podczas oddawania moczu a także w czasie stosunku. Co więcej, pacjent zauważyć może znaczne zaczerwienienie sromu oraz poczuje nieprzyjemny zapach z pochwy.

Żel intymny.

Leczenie infekcji tego rodzaju nie jest trudne bowiem najczęściej przebiega poprzez stosowanie globulek dopochwowych. Niestety, każda kobieta musi zdać sobie sprawę z tego, iż stan zapalny miejsc intymnych lubi nawracać więc koniecznym staje się zwrócenie szczególnej uwagi na codzienną higienę. Nie zawsze wystarczy nowy, nieperfumowany żel intymny, dzięki któremu zachowana zostanie odpowiednia flora bakteryjna pochwy, ale bardzo często przyda się też wymiana bielizny – majtki powinny być wykonane z dobrej jakości bawełny.

  • MałaMi, 15 kwietnia 2016, 13:51

  Odpowiedz

  i jak sądzicie? ktoś używał tego hydrofemin? dobre to ?

  • Kaja, 20 lipca 2016, 09:26

  Odpowiedz

  Dobry jest mojej koleżance pomógł.

  • lila, 19 sierpnia 2016, 12:42

  Odpowiedz

  Sama go używałam i po paru dniach przeszło 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.