Olejki naturalne o najpiękniejszym zapachu

Wykorzystywanie olejków naturalnych znane jest już od tysiącleci. Doceniamy je nie tylko za zapach, ale też właściwości lecznicze. Okazuje się, że większość olejków można stosować na skórę, do kąpieli oraz oczywiście w ramach aromaterapii. Każdy z nich ma inne działanie i inaczej pachnie. To właśnie zapach sprawia, że możemy mówić o popularności większości olejków. Które w grupie tych o najpiękniejszym zapachu się wyróżniają?

Trzeba przyznać, że to olejek lawendowy nie ma sobie równych. Kwiatowy, błogi aromat świetnie sprawdza się jako składnik perfum, powszechnie wykorzystuje się go również do kosmetyków, takich jak kremy czy balsamy. Jest również popularnym składnikiem środków czystości oraz odświeżaczy powietrza. Warto wspomnieć o ciekawostce, która dotyczy olejku lawendowego – jego aromat skutecznie odstrasza insekty, w tym komary.

Kolejny olejek o pięknym zapachu to olejek różany. To prawdziwy hit, który sprawdza się jako składnik perfum i wszelkich kosmetyków. Co ważne, ten olejek nierzadko stanowi też składnik leków. Jest najczęściej wykorzystywany do rozpylania w ramach aromaterapii.

Ogromnym powodzeniem cieszą się też wszelkie olejki cytrusowe oraz olejki korzenne. Popularny jest olejek eukaliptusowy, który zalicza się do tych rześkich, oczyszczających. Pamiętajmy jednak, że do wyboru mamy tysiące olejków, a ich zapach powinien być zawsze dobierany ze względu na indywidualne preferencje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.