Plastyka nosa – kompendium wiedzy

Rhinoplastyka, czyli korekta nosa, to dzisiaj jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w ramach operacji plastycznych. Zmiana wyglądu nosa nie zawsze wiąże się z aspektami zdrowotnymi, ale sama plastyka tej części ciała bardzo często jest wykonywana ze względów estetycznych. Pacjentki i pacjenci klinik podejmują decyzję o zmianie wyglądu nosa, by zwalczyć swoje kompleksy związane z atrakcyjnością zewnętrzną.

 

Kto powinien zdecydować się na operację nosa?

Przede wszystkim tego rodzaju zabiegi są dla osób niezadowolonych z wyglądu naturalnego nosa. Okazuje się także, że zły kształt tej części twarzy czy innego rodzaju deformacje mogą negatywnie wpływać na komfort codziennego funkcjonowania. Krzywa przegroda nosowa znacznie utrudnia przecież oddychanie.

Pamiętajmy, że ostateczną decyzję o wykonaniu takiego zabiegu zawsze decyduje lekarz, tylko po jego akceptacji z uwzględnieniem dobrego stanu zdrowia pacjenta może być zrealizowana operacja nosa. Warszawa na szczęście dysponuje profesjonalnymi klinikami, w których takową można wykonać.

 

Jak przebiega operacja nosa?

Wszystko zależy od stanu nosa i dokonywanych zmian. Około 3-4 godziny, tyle trwa operacja plastyczna nosa. Warszawa, ale i inne duże miasta w naszym kraju utrzymują w tym zakresie światowe standardy. Operacja chirurgiczna nosa realizowana jest przy zastosowaniu znieczulenia ogólnego.

Co ciekawe, po operacji nosa pacjent przebywa w szpitalu tylko jedną dobę, po 7 dniach następuje zdjęcie szwów, a całościową rekonwalescencję prowadzi w warunkach domowych. Obrzęki schodzą po kilku tygodniach, ale dochodzenie do ostatecznego wyglądu nosa może trwać nawet rok.

 

Warto wiedzieć, że nie tylko operacja nosa zalicza się do najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Równie często wykonywane jest odsysanie tłuszczu. Warszawa oferuje liposukcję, by pacjenci mogli cieszyć się idealnie szczupłą sylwetką bez nadmiernych kilogramów. Właśnie takie trendy wyznacza obecny kanon piękna, funkcjonujący niemalże na całym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.