Rezonans magnetyczny to w pełni bezpieczna metoda obrazowania!

W sieci można wiele przeczytać na temat różnego rodzaju sposobów leczenia, a także poszczególnych rodzajów badań, które mają ratować nasze zdrowie i życie. Niestety, opinie te często są nieprawdziwe, oparte na dziwnych przesłankach lub niesprawdzonych plotkach. Tyczy się to między innymi rezonansu magnetycznego, uznawanego przez niektórych za metodą groźną dla organizmu.

W czym tkwi problem? Głównie w niewiedzy ludzi, którzy bardzo często zestawiają rezonans z tomografią komputerową. W przypadku tego drugiego badania wykorzystuje się promieniowanie X, które może oddziaływać na człowieka. Zwłaszcza w przypadku dużych dawek. Z tego właśnie powodu z tomografii korzysta się tylko wówczas, gdy nie ma innego wyjścia i gdy pozostałe metody zawiodły.

Jak natomiast ma się sprawa z rezonansem? Zupełnie odwrotnie! Rezonans mózgu, kręgosłupa, kolana, brzucha i innych narządów wykonywany jest w pełni bezpiecznych warunkach, bez wykorzystania nawet minimalnych dawek promieniowania. Badanie przeprowadzone jest z użyciem pola magnetycznego, które w żaden sposób nie oddziałuje na ludzki organizm. To zaś oznacza, że może być przeprowadzane wielokrotnie, bez żadnego zagrożenia.

Gdzie warto wykonać rezonans magnetyczny bez skierowania?

 

Jeśli chodzi o przeciwwskazania, związane są one przede wszystkim z obecnością w ciele urządzeń elektrycznych, takich jak chociażby rozrusznik czy pompa insulinowa. Dodatkowo, rezonans z kontrastem nie powinien być wykonywany u osób cierpiących na niewydolność nerek.

Szukając szczegółowych informacji na temat rezonansu magnetycznego 1,5T: mridiagnostyka.pl – koniecznie sprawdź na tej stronie. Wypowiedzi specjalistów, w tym szeroka baza wiedzy. Tylko wiarygodne i sprawdzone informacje.

Jeśli zaś chodzi o pozostałe osoby, nie muszą one niczego się obawiać. Chcąc uzyskać szybki dostęp do specjalistów i nowoczesnych aparatów, warto zainteresować się usługami świadczonymi przez pracownie prywatne. Kolejki są znacznie mniejsze, a sami lekarze mogą poświecić więcej czasu na wywiad z pacjentem i rezonans. Warszawa jest dobrym przykładem miasta, w którym tego typu klinik działa naprawdę sporo. Łatwo można więc znaleźć tę najlepszą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.