Żylaki – przyczyny, objawy, leczenie

Na przewlekłą niewydolność żylną, która potocznie nazywana jest żylakami, cierpi ogrom dorosłych Polaków. Wśród pacjentów wyróżnia się przede wszystkim kobiety, upośledzenia w obrębie drożności żył właśnie u płci pięknej pojawiają się znacznie częściej niż u mężczyzn. Żylaki to nie tylko dolegliwość kończyn dolnych, która szpeci. Jest to groźna choroba, która w skrajnych przypadkach doprowadza nawet do śmierci pacjenta.

Żylaki są widoczne. Na nogach pojawiają się sine bruzdy, zgrubienia, to stany zapalne żył, które rzeczywiście nie wyglądają zbyt estetycznie. Pamiętajmy jednak, że takie stany należy niwelować nie tylko ze względu na atrakcyjność zewnętrzną. Wraz z rozwojem tego schorzenia pojawia się duży ból, a stany zapalne i ewentualne zatory zagrażają życiu – potwierdza lekarz, którego specjalizacją jest chirurgia naczyniowa. Warszawa posiada odpowiednie placówki medyczne, do których pacjenci z żylakami powinni się zgłaszać.

Przyczyny żylaków mogą być różne. Pojawiają się przez siedzący tryb życia albo tylko stojący, noszenie rajstop, wysokich obcasów. Ich przyczyną może być nadwaga oraz otyłość, brak aktywności fizycznej. Żylaki mogą też występować jako uwarunkowanie genetyczne. Jeśli Twoja mama, siostra albo babcia boryka się z tych schorzeniem, istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że żylaki wystąpią również u Ciebie.

Im szybsza będzie reakcja, tym żylaki można zwalczać w sposób nieinwazyjny. Świetnie sprawdza się laseroterapia, a nawet leki niwelujące stany zapalne i rozrzedzające krew. W skrajnych przypadkach konieczna jest już operacja chirurgiczna. By niwelować ryzyko powikłań i pozbyć się żylaków, warto reagować od razu. Problem z żyłami tego rodzaju jest na szczęście widoczny od razu, bo w znaczny sposób szpeci nogi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.