Domowe sposoby na infekcje intymne

infekcje intymneJuż na początku warto zaznaczyć, iż jakiekolwiek infekcje intymne należy skonsultować z doświadczonym ginekologiem. Pamiętajmy, że stan zapalny pochwy może być wynikiem różnych czynników. Najczęściej infekcje wywołane są bakteriami, ale diagnozuje się także te wirusowe, grzybicze czy alergiczne. Tylko prawidłowe rozpoznanie przyczyny, pozwoli na jej skuteczne zniwelowanie.

Świąd pochwy i pieczenie okolic intymnych.

Domowe sposoby są jednak niejednokrotnie alternatywą profesjonalnej pomocy dla kobiet, które wstydzą się udać do gabinetu lekarskiego. Warto jednak zdać sobie sprawę, że nie wszystkie okazują się być skuteczne – zdaniem samych ginekologów, zwlekanie z wizytą i działanie “na własną rękę” może tylko doprowadzić do zaostrzeń stanu zapalnego. Świąd pochwy, wypryski, pieczenie okolic intymnych, rumień czy upławy nie mogą zostać zniwelowane samodzielnie.
Chociaż tak naprawdę nie istnieją skuteczne, domowe metody, dzięki którym można samodzielnie zwalczyć zaawansowane infekcje sfer intymnych to zalecane są działania, które pozwolą złagodzić dokuczliwe objawy bądź zapobiec w ogóle ich występowaniu.

Żel hialuronowy – żel intymny rozwiązaniem Twojego problemu.

W codziennej profilaktyce ważna jest właściwa higiena miejsc intymnych. Do mycia przyda się żel intymny (idealnie, jeśli posiada pałeczki kwasu mlekowego, które pomagają utrzymać florę bakteryjną na właściwym poziomie), do osuszania zaś czysty ręcznik – najlepiej jednorazowy. W stanach osłabienia organizmu oraz w pierwszych dniach po menstruacji zaleca się też stosowanie globulek dopochwowych, o podobnym działaniu do dobrej jakości żelu intymnego.

Świąd miejsc intymnych – jak sobie z nim poradzić.

Z całą pewnością nie należy natomiast korzystać z zaleceń w ramach medycyny naturalnej. W sieci można znaleźć wiele porad – irygacje octem winnym, jogurtem, mieszankami ziołowymi czy wkładanie do pochwy czosnku na pewno nie są dobrymi sposobami na wyleczenie infekcji intymnych.
Pamiętajmy – swędzenie pochwy i inne niepokojące objawy powinny być niezwłocznie skonsultowane z lekarzem, ginekologiem.

  • Kasia, 14 kwietnia 2016, 12:39

  Odpowiedz

  Korzystałam z hydrofemin i mi osobiście pomogło, wszelki dyskomfort i problemy z pieczeniem ustały. lek ten można kupić na stronie internetowej (hydrofemin.pl) ale jest też dostępny w każdej aptece bez recepty

  • Mariola, 15 kwietnia 2016, 13:50

  Odpowiedz

  Także używałam hydrofemin – POLECAM !!!!!!

  • Klaudia22, 18 kwietnia 2016, 10:32

  Odpowiedz

  Dzięki za polecenie! Stosowałam domowe metody, jak picie żurawiny, kwasowych soków (niby na pęcherz i zapalenie pęcherza), no ale objawem było u mnie swędzenie i pieczenie pochwy – zgodnie z tym co przeczytałam, spróbowała HydroFemin. Pomogło mi już po dwóch dniach. Dzięki jeszcze raz

  • monia, 16 sierpnia 2016, 10:37

  Odpowiedz

  Jeszcze nie musiałam na szczęście używać żelu hialuronowego. Ale zastanawiam się jaka jest różnica pomiędzy żelem hialuronowym a kwasem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.