Jak wygodnie nosić maseczkę ochronną?

Polski rząd nałożył obowiązek noszenia maseczki ochronnej w przestrzeni publicznej. Wszystko po to, by zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Okazuje się jednak, że zakładanie maseczki, która szczelnie zakrywa nos i usta nie jest dla nas komfortowe, tym bardziej, jeśli musimy ją nosić przez długi czas. Maseczka skutecznie utrudnia oddychanie oraz mówienie. I chociaż alternatywą dla jednorazowych maseczek chirurgicznych czy wielorazowych maseczek bawełnianych jest noszenie przyłbic ochronnych, to z tej opcji korzysta jedynie 2% polskiego społeczeństwa. Większość wybiera mało komfortowe zakrycia nosa i ust.

Konieczność skutecznego zakrywania nosa oraz ust, by przerwać transmisję rozprzestrzeniania się COVID-19 sprawiła, że producenci tychże środków ochrony osobistej, zaczęli oferować wyroby, które mają przyczyniać się do zwiększenia komfortu codziennego funkcjonowania. To oferta przede wszystkim dla tych, którzy w maseczkach spędzają długie godziny, na przykład w pracy.

Świetnym przykładem jest wkładka dystansowa REbreath proponowana przez PLASTCORE 3D. Ten element tworzywa nadający się do regularnej dezynfekcji, stworzony z materiału umożliwiającego recykling, jest dzisiaj prawdziwym hitem na rynku.

Jak działa wkładka REbreath do maseczek ochronnych?

Wkładkę REbreath można z powodzeniem stosować w maseczkach wielorazowego użytku, bawełnianych. To ona daje przestrzeń pomiędzy materiałem a ustami i nosem, dzięki czemu ułatwia oddychanie i mówienie. Zapobiega gromadzeniu się wilgoci, niweluje również ryzyko parowania okularów. Daje optymalny komfort noszenia maseczki ochronnej przez długi czas.
Co ważne, wkładka do maseczek nie zmniejsza właściwości filtracyjnych samej maseczki bez względu na jej rodzaj. REbreath została zaprojektowana w taki sposób, by można było nosić ją pod maseczką, ale jest praktycznie nieodczuwalna dla użytkownika podczas stosowania. Zasadność i skuteczność jej stosowania potwierdza europejski certyfikat jakości.

Ochrona przed koronawirusem jako priorytet

Warto pamiętać, że obowiązek noszenia środków ochrony osobistej w postaci maseczek zakrywających usta oraz nos został wprowadzony dla naszego bezpieczeństwa. Nadal ogrom ludzi, by zapewnić sobie komfort oddychania czy mówienia niestety nie nosi maseczek odpowiednio. Maseczka zsunięta z nosa albo ta, która nie przylega do skóry twarzy, nie daje żadnej ochrony. Znacznie lepiej zakładać wtedy przyłbicę ochronną. Właśnie takie oferuje PLASTCORE 3D, producent maseczek, przyłbic i wspomnianych wyżej wkładek dystansowych do maseczek wedle własnego projektu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.