Jak zwalczyć cellulit?

Z cellulitem boryka się 90% kobiet. Tzw. pomarańczowa skórka występuje głównie u przedstawicielek płci pięknej i niestety negatywnie wpływa na atrakcyjność zewnętrzną. Przyczyną cellulitu jest nierównomiernie rozkładająca się tkanka skórna, która tworzy nierówności na skórze. Pojawiają się wybrzuszenia, fałdy, uwypuklenia i wklęśnięcia, które szpecą ciało. Co ważne, na występowanie cellulitu nie ma wpływu waga czy styl życia. Pomarańczowa skórka może pojawiać się u kobiet z nadwagą, jak i tych o idealnej sylwetce.

Na szczęście dzisiaj są skuteczne sposoby na to, by skutecznie poskromić cellulit. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej pozwalają uzyskać idealnie gładką skórę bez zbędnych niedoskonałości. Jednym z najpopularniejszych sposobów na walkę z pomarańczową skórką jest dzisiaj endermologia. Warszawa może pochwalić się sporą liczbą gabinetów kosmetycznych i klinik medycyny estetycznej, w której takie zabiegi są realizowane.

Endermologia to nic innego jak masaż z podciśnieniem. W odróżnieniu od masażu ręcznego, w tym przypadku wykorzystywany jest mechanizm, który tworzy podciśnienie, jakie zasysa fałdy skórne w newralgicznych partiach ciała. Dzięki temu pobudzane są naturalne procesy rozbijania tkanki tłuszczowej na drobne cząsteczki, które następnie w szybkim tempie wydalane są z organizmu. Skóra staje się idealnie napięta i gładka.

Panie, które chciałyby pozbyć się cellulitu, muszą nastawić się na długą walkę, ale efekty mogą być naprawdę spektakularne. Zabiegi z zakresu endermologii najlepiej wykonywać seriami. Zaleca się realizację minimum 10 zabiegów, a masaże z podciśnieniem można wykonywać co 2-3 dni. Co ważne, efekty endermologii to nie tylko skóra idealnie gładka bez cellulitu, ponieważ wyszczupleniu ulega cała sylwetka. Seria zabiegów pozwala stracić nawet kilka centymetrów w obwodzie ciała.
Każdy, kto chciałby skorzystać z zabiegów endermologii, powinien już teraz zapisać się do sprawdzonego gabinetu. To optymalny czas, by zdążyć do wakacji i cieszyć się idealną figurą bez zbędnych niedoskonałości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.