Kiedy należy wyciąć migdałki?

Migdałki odpowiadają na odporność ludzkiego organizmu. Kiedy pracują odpowiednio, powiększają się tylko w czasie choroby natomiast po wyleczeniu wracają do normalnych rozmiarów. Bardzo często zdarza się jednak, że diagnozowany jest ich stały przerost. Pacjentami są zazwyczaj dzieci do 7-go roku życia i to one kwalifikowane są na zabieg ich usunięcia.

Objawem, który może świadczyć o konieczności wycięcia migdałków może być często nawracająca infekcja górnych dróg oddechowych. Dzieci cierpią na przewlekły katar, oddychają buzią, w nocy chrapią. Niezwykle często rozpoznaje się u nich zapalenie ucha. To podstawowe syndromy, które powinny wzbudzić niepokój rodziców i być przesłanką do wizyty u laryngologa.

Samo wycięcie migdałków to nieinwazyjny, szyki zabieg, który przeprowadza się pod narkozą. Osoby, które chciałyby poznać szczegóły tejże operacji powinny wpisać w wyszukiwarkę hasło typu „wycięcie migdałków warszawa”. Co ciekawe, zabieg ten jest w pełni refundowany, ale można go również przeprowadzać w klinikach prywatnych. Czas oczekiwania w ramach NFZ to średnio 7 miesięcy, patrząc na kolejki w szpitalach warszawskich.

    • martuś, 3 sierpnia 2016, 11:51

    Odpowiedz

    Nigdy nie słyszałam o trzecim migdale i myślałam że to żart. Masakra…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.