Sok jabłko-burak! Pyszne i zdrowe połączenie!

Picie soków cieszy się coraz większą popularnością. Diety sokowe, czy codzienny rytuał picia soków warzywno-owocowych wszedł nam w krew. Dlaczego tak się stało, że Polacy chętniej zaczęli sięgać po soki? Jakie kompozycje warzywno-owocowe należy wybierać, aby dostarczyć naszemu organizmowi wszystkich potrzebnych witamin i minerałów?

Sok z buraka, nie tylko smaczny, ale i zdrowy!

Warto pamiętać, że buraki mają silne działanie alkalizujące, dlatego prowadzą do odkwaszenie całego organizmu. Szklanka soku z buraka wybita na czczo pozwala nadać naszemu żołądkowi oczekiwanej zasadowości. Dodatkowo zawarte przeciwutleniacze przeciwdziałają pojawieniu się miażdżycy, nadciśnieniu tętniczemu, czy chorobom wrzodowym. Należy pamiętać, że sok z buraka wpływa w sposób dobroczynny na nasz układ trawienny, leczy i zapobiega pojawianiu się zgagi. Zapobiega także powstawaniu nowotworów i wspiera prawidłowe krążenie krwi i wpływa na jakość widzenia.

Połączenie buraków i jabłek w soku warzywno-owocowym – właściwości

Sok jabłko-burak to przede wszystkim źródło witaminy C, A oraz tych z grupy B, zawierających dużą dawkę kwasu foliowego, potrzebnego szczególnie kobietom w ciąży. Dodatkowo kwas foliowy jest bezpośrednio powiązany z produkcją serotoniny i noradrenaliny, związanych z hormonem szczęścia. Opisane hormony działają na nasz organizm kojąco i uspokajająco, tym samym powodują, że nasz sen staje się mocny i bardziej wartościowy. Nie możemy zapominać o fakcie, że sok jabłko-burak zawiera sporą ilość cennych pierwiastków mineralnych, do których należą: potas, magnes, wapń, żelazo, chlor, cynk, sód, miedź, czy kobalt.

Jak wpływa regularne picie soku jabłkowo-buraczanego na nasze zdrowie?

Regularne picie soku z buraków i jabłek wpływa krwiotwórczo na nasz organizm poprzez zwiększenie liczby czerwonych krwinek oraz zapobiega występowaniu anemii. Należy pamiętać, że opisywany sok wspiera utrzymanie cholesterolu na odpowiednim poziomie oraz przeciwdziała procesowi zwapnienia naczyń krwionośnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.