Dlaczego kobiety częściej cierpią na hemoroidy?

Aż 33% osób dorosłych cierpi na hemoroidy. Niestety, w przeważającej części pacjentami proktologów są w tej kwestii kobiety. To właśnie one znacznie częściej borykają się z żylakami odbytu.

Wpływ na to ma przede wszystkim stosowanie nieodpowiedniej diety, czyli takiej, która doprowadza do przewlekłych biegunek bądź zaparć. Na hemoroidy ma również wpływ brak aktywności fizycznej oraz siedzący tryb życia – to właśnie kobiety wykonują częściej pracę w pozycji siedzącej, na przykład przed komputerem.

Co więcej, główny wpływ na powstawanie hemoroidów ma gospodarka hormonalna oraz zmiany anatomiczne. Właśnie, dlatego na żylaki hormonalne cierpią bardzo często kobiety w ciąży oraz te, które mają już za sobą poród naturalny.

Tak naprawdę hemoroidy można bardzo łatwo rozpoznać bowiem szybko dają dokuczliwe objawy. To głównie swędzenie odbytu, ból a nawet krwawienie z ostatniego odcinka przewodu pokarmowego.

Na szczęście, leczenie hemoroidów jest łatwe – w wyszukiwarkę można wpisać hasło typu „leczenie hemoroidów warszawa” i dzięki temu znajdziemy proktologów, którzy zalecą profesjonalną kurację. W początkowym stadium choroby przydają się też metody naturalne, w tym nasiadówki i przemywanie okolic odbytu ziołowymi mieszankami. W aptekach można tez nabyć bez recepty specjalne maści i żele, które złagodzą objawy i zniwelują żylaki.

    • Lily, 29 lipca 2016, 12:26

    Odpowiedz

    Nie miałam pojęcia że na to częściej cierpią Kobiety. Rany trzeba się pilnować bo nie ma żartów…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.