Jak przeciwdziałać zmarszczkom?

Proces powstawania zmarszczek rozpoczyna się już po 20 roku życia. To wtedy niedomagać zaczyna produkcja kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny. 20 rok życia to idealny czas na to, by przeciwdziałać zmarszczkom nawet wtedy, gdy ich jeszcze nie widać. Choć nie da się całkowicie zahamować starzenia się skóry to można go skutecznie opóźniać. Dzięki odpowiedniej profilaktyce, skóra pozostanie dłużej jędrna i gładka, bez oszpecających niedoskonałości.
Terapia przeciwzmarszczkowa to przede wszystkim właściwa pielęgnacja skóry twarzy. W pierwszej kolejności należy dbać o jej odżywianie i oczyszczanie. Nie zapominajmy o dokładnym demakijażu – idealny będzie bioderma płyn micelarny, bo nie tylko zmywa zanieczyszczenia i resztki makijażu, ale też odtyka pory i zawiera sporą dawkę witamin i minerałów, które wnikają w głąb skóry doprowadzając do jej naturalnej regeneracji.
Przyda się też krem przeciwzmarszczkowy. Świetną propozycją jest iwostin purritin albo kosmetyki lierac. Przed wyborem warto skonsultować się z dermatologiem, by to on wybrał odpowiedni skład środków pielęgnacyjnych, jakie będziemy stosować. Na przykład osoby o wrażliwej cerze powinny używać tylko naturalne kosmetyki, dedykowane są im na przykład vichy, które nie zawierają perfum ani alkoholu.
Ale kosmetyki to nie wszystko. Należy pamiętać o dobrej diecie – bogatej w witaminy A oraz E. Każdego dnia trzeba wypijać minimum 2 litry wody, warto stronić od używek. Niekorzystnie na cerę wpływa dym nikotynowy – udowodniono, że brudy mogą pojawiać się nawet o kilka lat szybciej, jeśli pozostajemy w nałogu papierosowym.
Przyda się też joga twarzy. Codzienny masaż przy wykorzystaniu pielęgnujących kosmetyków ujędrni skórę i sprawi, że będzie ona znacznie bardziej sprężysta. Co więcej, gimnastyka twarzy dotleni skórę, wpłynie na jej ukrwienie i pobudzi układ limfatyczny. Można wpisać w wyszukiwarkę „apteka online warszawa” i znaleźć tam środki, z pomocą których joga twarzy będzie jeszcze bardziej skuteczna. To między innymi serum witaminowe albo kremy wzmacniające naczynka krwionośne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.